Категория: Новини – от света

Готови ли сте за турнирите в зала – 2020 EuroHockey Indoor Club шампионати, участници и домакини

Сезонът в зала е на път да започне, като в някои държави приятелските турнири са вече в разгара си. Разбира се и ние се подготвяме за оспорвани първенства във всички възрастови групи, като особено голям интерес очакваме да има към Държавното Първенство в зала за мъже и жени през март 2020. Точно един месец по-рано обаче, през февруари, шампионите ни в зала за 2018 – 2019 г. ще се изправят срещу противници от цяла Европа в EuroHockey Indoor Club Challenge I, съответно при мъжете и жените.

Ето и техните съперници: 

Мъже:

EuroHockey Indoor Club Challenge I, мъже – СОК Камчия (BUL) – 14 – 16 февруари 2020

Група AFHC Slavia 1921 (BUL), HC 1972 Rakovník (CZE), HC Bra (ITA), HC OKS-SHVSM Vinnitsa (UKR)

Група Б – Cardiff & Met (WAL), Slagelse HC (DEN), Soroksari HC (HUN), Western Wildcats HC (SCO)

Както виждате домакинът, отборът на Славия 1921, е в компанията на класни тимове и сме сигурни, че качествената игра ще присъства от първия съдийски сигнал в турнира. Очаквайте скоро повече информация, както и специална секция в сайта ни посветена на турнира – новини, снимки, видео и любопитни подробности за съставите.

Шампионките на България при жените, КХТ Академик Плюс пък ще пътуват до Порто, където от 21 до 23 февруари 2020 г. ще вземат участие в дамския турнир Challenge I.

Жени:

EuroHockey Indoor Club Challenge I, жени – Порто (POR) – 21 – 23 февруари 2020

Група A – Grupo Desportivo do Viso (POR), Kutaisi (GEO), Partille SC (SWE), Railway Union HC (IRL)

Група Б – Dundee Wanderers (SCO), FHC Akademik Plus Sofia (BUL), KPH Rača (SVK), Swansea City HC (WAL)


Както виждате конкуренция и тук е класна. Очаквайте повече подробности и за този турнир!

БФХТ пожелава успех на представителите ни!


* – домакините са отбелязани с удебелен шрифт 

снимка на корицата: EuroHockey.org

Домакините и отборите в 2020 EuroHockey Club шампионатите бяха съобщени

Мъже:

EuroHockey Club Trophy I, мъже – Виена (AUT) – 29 май – 1 юни 2020

Група A – Dinamo Elektrostal (RUS), Cardiff & Met (WAL), SC Stroitel Brest (BLR), Post SV (AUT)
Група Б – Grove Menzieshill (SCO), WKS Grunwald Poznan (POL), HC Rottweiss Wettingen (SUI), HC OKS-SHVSM Vinnitsa (UKR)

EuroHockey Club Trophy II, мъже – Лисбърн (IRL) – 28-31 май 2020

Група A – Casa Pia Atlético Clube (POR), HC Bra (ITA), ASD SH Paolo Bonomi (ITA), HK Zelina (CRO)
Група BLisnagarvey HC (IRL), TJ Plzeň Litice (CZE), Whitchurch HC (WAL), Slagelse Hockeyklub (DEN)

EuroHockey Club Challenge I, мъже – Липовци (SLO) – 28-31 май 2020

Група A – Luzerner SC (SUI), Clube de Futebol União de Lamas (POR), KPH Rača (SVK), HK Lipovci (SLO)
Група Б – HAHK Mladost (CRO), KS Warta Poznań (POL), SK Slavia Prague (CZE), Eagles HC (GIB)

EuroHockey Club Challenge II, Men – предстои да бъде потвърдено

EuroHockey Club Challenge III, Men – предстои да бъде потвърдено

EuroHockey Club Challenge IV, Men – предстои да бъде потвърдено

* – домакините са отбелязани с удебелен шрифт